Todor Toše Proeski

http://www.tose2007.bloger.hr

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  STRANICA O TOŠISTRANICA O TOŠI  KNJIGA GOSTIJUKNJIGA GOSTIJU  

Share | 

DINO MERLIN

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
LEDENA

Broj postova : 64
Registration date : 11.11.2007

PostajNaslov: DINO MERLIN   23/11/2007, 02:33

Edin Dervišhalidović - "DINO MERLIN" je najpopularniji bosanski kantautor, kompozitor i izvođač. Jedan je od mojih omiljenih pjevača čije sam pjesme slušala još u svom djetinjstvu i te pjesme me uvijek sjećaju na te lijepe dane koji se nikada neće vratiti..Što se mene tiče, najbolji album mu je "Sredinom", koji je izašao 2000. godine i moja omiljena pjesma sa tog albuma je "Sve je laž". Poslednji album "Burek" izašao je 2004. godine (iskreno, ne sviđa mi se istoimena pjesma po kojoj je album i dobio ime), ali mi se sviđaju ostale pjesme kao npr: "Mišići", "Želja", "Bijelo", "Subota" i druge. Nedavno je otpjevao pjesmu "Otkrit ću ti tajnu", u kojoj se svi mi, u nekoj fazi svog života, (mladost, zrelost ili starost) možemo pronaći. Svi mi nosimo sa sobom kroz život neku tajnu, npr. neostvarenu ljubav ili naklonost prema nekoj osobi koja je za nas nedostižna, ali nam uvijek ostane draga, razmišljamo o toj osobi čak i onda kad nas dijele kilometri ili razne životne prepreke, ali kad-tad je poželimo otkriti, najčešće onda kada se umorimo od bježanja.. Dobra pjesma..

Evo tekstovi nekih pjesama:

SVE JE LAŽ

Ti budi daleko
Ti samo budi daleko
Zelena rijeko davnih
Momačkih snova
Ja sam se zareko
Ja sam se davno zareko
Da u moj život nikad neće
Useliti nova.

Sve je laž
Samo pusta laž
Što se oko nas
U krug vrti
Sve je laž
Samo pusta laž
Sve je laž
Osim smrti.

Ja nisam bio tu, ne,
Ne, ja nisam bio tu
Te noći kad su, kažu,
Je vidjeli s njim
Ja nisam bio tu, ne,
Ne, ja nisam bio tu
A znam da lažu sve
I ne vjerujem im.

Moje su ruke, moje je sve
Cvalo i listalo, zbog nje
Moje su oči umorne
Sjale i blistale, zbog nje...

BOŽIĆ JE

Nisi bila budna kad sam stigao
sav ranjen od snova
sem tebe nikog nisam imao
ti si bila moja stara i nova

Pjevaju noćas bijeli jablani
a moja duša je od katrana
sad su mi neki dripci odani
a ni ti nisi više moja dragana

Loše mi je..

Dan se ovdje sporo dovlači
kao u zoru pijanac
ti se večeras drugom oblačiš
ja sam stranac

Mislim da nema više razloga
sudba je moja uboga
nikad mi ništa nije donijela,
al mi je tebe odnijela

Pjevaju noćas divlji gavrani
umjesto naših svatova
sad su mi neki dripci odani
samo nema više mojih starih drugova

Ref:

Božić je, a kao da nije
kad sam bez tebe, sve isto mi je.
A Božić je, a kao da nije
kad sam bez tebe, sve isto je...
[center]
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 514
Registration date : 19.10.2007

PostajNaslov: Re: DINO MERLIN   23/11/2007, 16:59

ne slušam njega ali znam da je jedan od popularnijih izvođača na balkanu
[Vrh] Go down
http://www.tose2007.bloger.hr
Dani

Broj postova : 127
Registration date : 17.11.2007

PostajNaslov: Re: DINO MERLIN   23/11/2007, 20:13

Dino je zaista vrhunski muzičar i nema mu se šta reći. Volim neke njegove pjesme, ali mi je bio draži prije rata 90-tih. Nekako sada skroz pravi drugačiju muziku nego prije, znam da je stariji i ozbiljniji ali eto meni se više sviđaju one stare pjesme. Od "novijih" mi je draga također kao tebi Ledena "Sredinom". Ova pjesma nova "Otkrit ću ti tajnu" mi i nije nešto. Ali imao je on i boljih albuma i pjesama. Njegove pjesme "Lejlo", "Kad zamirišu jorgovani", "Danas sam o.k.", "Mjesečina", "Svuda behar probeharao", "Pala magla", "Vojnik sreće,", "Kokuzna vremena", Nemam ja 18 godina", "Esma", "Kad čovjek voli ženu" su meni super pjesme! pozzz.

"SREDINOM"

ovo je vrijeme kad se uci

slovo po slovo rijec po rijec

sjedi mali, tu je tvoj dom

daleko su istambul i bec

sad si mali tu na raskrscu

svi su pametni, svi sapucu

ti ne vjeruj nikome na rijec

svaki korak sam moras prec

furaj mali sam sredinom

furaj mali tom dolinom

Bog te cuva, ti pazi ljude

pa sta bude neka bude

sad si mali tu na raskrscu

svi su pametni, svi sapucu

ti ne vjeruj nikome na rijec

svaki korak sam moras prec

furaj mali sam sredinom

furaj mali tom dolinom

Bog te cuva, ti pazi ljude

pa sta bude neka bude

Zadnja promjena: ; 24/11/2007, 02:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
LEDENA

Broj postova : 64
Registration date : 11.11.2007

PostajNaslov: Re: DINO MERLIN   24/11/2007, 02:06

Pa čula sam neke negativne komentare na tu pjesmu "Otkrit ću ti tajnu", ali eto meni se ipak sviđa. Pjesma ima neko dublje značenje i poruku, a inače su mu sve novije pjesme teško razumljive na prvo slušanje i vjerski obojene. Slažem se s tobom, Dani, sve te pjesme koje si spomenula su super, posebno "Lejlo" i "Esma" i svi više vole te starije. Možda zato što su jednostavnije, a i osjećajnije, čini mi se. Iskrena da budem, Dino je uvijek bio broj 1, meni najdraži i najbolji pjevač, uvijek sam ga slušala, iako baš i nije ni lijep, ni mlad, ali mi se sviđalo to što je uglavnom pjevao o svom životu koji je bio težak. Drago mi je što je postao to što jest, i dokazao nam da je sve moguće ostvariti. Na početku njegove karijere niko nije vjerovao da će on uspjeti i postići nešto u životu. Ali ipak ima Boga i svi mi imamo svoju sreću, samo moramo vjerovati u nju..No, hoću da kažem, otkad se desilo to sa našim Tošom, ne slušam više nikoga, sve sam ih zapostavila. Samo TOŠU slušam, gdje god da idem. Nekako su mi svi sad manje vrijedni.
[Vrh] Go down
Dani

Broj postova : 127
Registration date : 17.11.2007

PostajNaslov: Re: DINO MERLIN   24/11/2007, 02:36

LEDENA je napisao/la:
Pa čula sam neke negativne komentare na tu pjesmu "Otkrit ću ti tajnu", ali eto meni se ipak sviđa. Pjesma ima neko dublje značenje i poruku, a inače su mu sve novije pjesme teško razumljive na prvo slušanje i vjerski obojene. Slažem se s tobom, Dani, sve te pjesme koje si spomenula su super, posebno "Lejlo" i "Esma" i svi više vole te starije. Možda zato što su jednostavnije, a i osjećajnije, čini mi se. Iskrena da budem, Dino je uvijek bio broj 1, meni najdraži i najbolji pjevač, uvijek sam ga slušala, iako baš i nije ni lijep, ni mlad, ali mi se sviđalo to što je uglavnom pjevao o svom životu koji je bio težak. Drago mi je što je postao to što jest, i dokazao nam da je sve moguće ostvariti. Na početku njegove karijere niko nije vjerovao da će on uspjeti i postići nešto u životu. Ali ipak ima Boga i svi mi imamo svoju sreću, samo moramo vjerovati u nju..No, hoću da kažem, otkad se desilo to sa našim Tošom, ne slušam više nikoga, sve sam ih zapostavila. Samo TOŠU slušam, gdje god da idem. Nekako su mi svi sad manje vrijedni.
ista sam ti u zadnje vrijeme samo slušam našeg anđela kako kaže Toshica. Zaista je najbolji!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: DINO MERLIN   

[Vrh] Go down

DINO MERLIN
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» BOSNA I HERCEGOVINA | Dino Merlin — „Love In Rewind“