Todor Toše Proeski

http://www.tose2007.bloger.hr

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  STRANICA O TOŠISTRANICA O TOŠI  KNJIGA GOSTIJUKNJIGA GOSTIJU  

Share | 

anđelu od nas

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
lolla

Broj postova : 55
Registration date : 21.10.2007

PostajNaslov: anđelu od nas   7/11/2007, 23:46

Ako anđeli imaju lica
Ti si najljepši od njih.
Ako anđeli imaju srca
Tvoje je najveće od svih.
Ako anđeli imaju glas
Tvoj je najljepši.
Ako anđeli mogu da vole
Ti nauči ih.
Ako anđeli pružaju spas
To pokaži im.
Budi im uzor,
Vodi ih ti,
I mi koji te volimo
Bićemo sigurniji.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 514
Registration date : 19.10.2007

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   7/11/2007, 23:47

lolla je napisao/la:
Ako anđeli imaju lica
Ti si najljepši od njih.
Ako anđeli imaju srca
Tvoje je najveće od svih.
Ako anđeli imaju glas
Tvoj je najljepši.
Ako anđeli mogu da vole
Ti nauči ih.
Ako anđeli pružaju spas
To pokaži im.
Budi im uzor,
Vodi ih ti,
I mi koji te volimo
Bićemo sigurniji.

predivna je pjesma...puna osjećaja...mislim da ako se lolla slaže ja bih ju metnuo na blog u box sa strane...dakle,lolla,mogu li?
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   7/11/2007, 23:48

svakim danom sve vise i vise nedostaje..........
lagali su kad su rekli da vrijeme lijeci rane

Zadnja promjena: ; 10/11/2007, 18:43; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   7/11/2007, 23:49

naravno da moze.....
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   7/11/2007, 23:50

lolla je napisao/la:
naravno da moze.....

onda to idem odmah napraviti i potpisat ću te....daj molim te otvori koju temu na blogu i napiši malo koji post da ga probamo malo razviti pa možda dođe i ljudi
[Vrh] Go down
Lucy
Gost

PostajNaslov: Bio si...   10/11/2007, 18:38

Bio si najbolji...
Bio si najljepši...
Bio si najdivniji čovjek na ovoj planeti...
Bio si jednostavno naj....
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 00:55

Lucy je napisao/la:
Bio si najbolji...
Bio si najljepši...
Bio si najdivniji čovjek na ovoj planeti...
Bio si jednostavno naj....

daj još malo dopuni s nečime pa ću i to metnuti na blog...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 14:42

Lucy je napisao/la:
ok!!

ovaj post ću ti izbrisat jer ti se to zove SPAM...
[Vrh] Go down
Lucy
Gost

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 21:27

A dobro..ak ti tak veliš..samo ak ces zbrisat sve takve "spam"..nece ti biti previse toga na forumu..
[Vrh] Go down
Webmaster
Admin
Admin

Broj postova : 120
Registration date : 03.11.2007

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 21:33

Lucy je napisao/la:
A dobro..ak ti tak veliš..samo ak ces zbrisat sve takve "spam"..nece ti biti previse toga na forumu..

DA TO SAM MU I JA REKAO,TO MU NIJE DOBRA IDEJA,AL KAK ON HOĆE MENI SE OSOBNO TO NE SVIĐA
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 21:41

Admin2 je napisao/la:
Lucy je napisao/la:

DA TO SAM MU I JA REKAO,TO MU NIJE DOBRA IDEJA,AL KAK ON HOĆE MENI SE OSOBNO TO NE SVIĐA

zaboli me...polako pretjeravate s takvim postovima...pa na šta če lićit forum ak če postovi bit:"super"..."žao mi je"..."dobro"..."stavi"...reko sam da nema toga i gotovo...
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 22:11

ja se slazem s tim ili recenica ili nista..taman pomislim nesto novo, otvorim a ono pise "Da"....
[Vrh] Go down
Webmaster
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/11/2007, 22:14

lolla je napisao/la:
ja se slazem s tim ili recenica ili nista..taman pomislim nesto novo, otvorim a ono pise "Da"....

ja se ne slažem sa takvim mišljenjem.normalno je da bude i takvih postova ali naravno ne u velikom broju,
[Vrh] Go down
Lucy
Gost

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   12/11/2007, 12:52

Ja znam da na nekim mojim forumima ima dosat takvih...ali da nema toga nebi niceg bilo...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   12/11/2007, 16:59

Lucy je napisao/la:
Ja znam da na nekim mojim forumima ima dosat takvih...ali da nema toga nebi niceg bilo...

ali mnogi tvoji postovi nemaju gotovo ikakvoga smisla...ja sam rekao svoje i mislim da nije teško za shvatiti
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   12/11/2007, 19:20

ode ova knjiga žalosti u pogrešnom pravcu ili se meni učinilo......
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   12/11/2007, 20:45

lolla je napisao/la:
ode ova knjiga žalosti u pogrešnom pravcu ili se meni učinilo......

da,nažalost mi ovdje riješavamo nečiju tvrdoglavost...od ovog posta pa na dalje ne želim nikakav offtopic i pomirite se s tim da dok sam ja glavni slušate moja pravila...
[Vrh] Go down
Lucy
Gost

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   13/11/2007, 22:55

Glavni...hahahha....HITLER broj 2...
[Vrh] Go down
Webmaster
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   14/11/2007, 15:52

Lucy je napisao/la:
Glavni...hahahha....HITLER broj 2...

hahaha
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   16/11/2007, 00:27

nadam se da će sutra ova knjiga žalosti poslužiti svrsi, pa da napišemo kako se osjećamo i sjećamo našeg Tošeta nakon mjesec dana.....
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   16/11/2007, 02:31

Mjesec je prošao
a predug je svaki dan
otkako si otišao,
utonuo su san.
I kako vrijeme prolazi
tvoj odlazak sve više boli,
a srce te u inat sve više voli.
Ostale su pjesme, ostala su dobra djela,
ostale su uspomene
i tvoja ljepota cijela.
ostalo je sve to na tebe da sjeća,
od jeseni do jeseni,
od proljeća do proljeća.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   16/11/2007, 15:45

ja još uvijek ne vjerujem da ga nema...Toše me potpuno promjenio na bolje!!

Ali ipak neki ljudi nisu zaslužili...rijetki su oni prema kojima sam ja potpuno JA...
[Vrh] Go down
stella
Gost

PostajNaslov: Cemu tuga...cemu bol...stihovi u srcu mom...   16/11/2007, 23:39

I zasto dan mora biti tako tuzan,
zasto noc mora biti tako sama,
zasto svaka pjesma tvoja podsjeca na bol
sto tiho vapi u srcu mom.
I sve sto si nam dao zauvijek ce ostati
i zbog sveg sto si nam dao srce ce manje boljeti.
Pokazat ce tugu al uspomena na tebe zasjenit ce dugu.
U sarenim bojama,najljepsim stihovima i vjecnim divljenjima. Sad
[Vrh] Go down
LEDENA

Broj postova : 64
Registration date : 11.11.2007

PostajNaslov: Njemu..   17/11/2007, 00:43

Znaš, jesen je moje omiljeno godišnje doba. Čini mi se da se u jesen ljudi više vole, više se grle, bliži su jedni drugima; postaje hladno, vrijeme sporije teče, padaju kiše, neumorno liju danima, sve je tmurno, mrtvo, bezvoljno, ali ja ipak volim jesen. Imam vremena za razmišljanje, nikuda ne žurim, polahko uživam u stvarima koje volim, sporije živim, duže spavam:) i sretna sam. I tako iz jeseni u jesen, već 23 godine. Ali ova jesen nije kao sve ostale, ovu ne volim. Mrzim je! Ova je tako tužna, bolna..Ove jeseni si ti otišao. Ove kiše sjećaju na suze, more suza za tobom prolivenih..Znam ja da ti, ustvari, i nisi otišao, tu si ti negdje. Ima te u pjesmama, u njima još uvijek živiš, ima te u našim mislima, sjećanjima, dobrim djelima koje si za sobom ostavio, ima te u svim dragim ljudima i svim mjestima na kojima si nekada boravio..
Vrijeme prolazi. Sunce se u zoru rađa, ljudi se i dalje smiju, vole, raduju, svoje radosti dijele sa drugima, prave i realizuju planove, školuju, studiraju, zarađuju pare, prave djecu, idu na odmore..pjevaju..a ti? E to nije fer! To sam htjela da ti kažem.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   17/11/2007, 00:49

LEDENA je napisao/la:
Znaš, jesen je moje omiljeno godišnje doba. Čini mi se da se u jesen ljudi više vole, više se grle, bliži su jedni drugima; postaje hladno, vrijeme sporije teče, padaju kiše, neumorno liju danima, sve je tmurno, mrtvo, bezvoljno, ali ja ipak volim jesen. Imam vremena za razmišljanje, nikuda ne žurim, polahko uživam u stvarima koje volim, sporije živim, duže spavam:) i sretna sam. I tako iz jeseni u jesen, već 23 godine. Ali ova jesen nije kao sve ostale, ovu ne volim. Mrzim je! Ova je tako tužna, bolna..Ove jeseni si ti otišao. Ove kiše sjećaju na suze, more suza za tobom prolivenih..Znam ja da ti, ustvari, i nisi otišao, tu si ti negdje. Ima te u pjesmama, u njima još uvijek živiš, ima te u našim mislima, sjećanjima, dobrim djelima koje si za sobom ostavio, ima te u svim dragim ljudima i svim mjestima na kojima si nekada boravio..
Vrijeme prolazi. Sunce se u zoru rađa, ljudi se i dalje smiju, vole, raduju, svoje radosti dijele sa drugima, prave i realizuju planove, školuju, studiraju, zarađuju pare, prave djecu, idu na odmore..pjevaju..a ti? E to nije fer! To sam htjela da ti kažem.

predivan je post i ja sam oduševljen njime i otvaram novi post na blogu i bit će samo taj tekst..LEDENA bit ćeš potpisana
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   17/11/2007, 02:35

Baš fino, hvala.
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Njemu..   17/11/2007, 18:48

VODA

Pusti neka voda
nosi u zaborav

obale su prazne
kao pustinja
samo ljudi
što pogledom prate
šta nosi matica

oči su nam prazne
kao pustinja
samo ugriz na usni
što kaže
tu je nekad bio okean

daleki gradovi na vodi
kao brodovi
ti znaš
ti znaš
voda nosi sve

pusti neka voda
nosi u zaborav..

Volila bih da mogu reći da se slažem sa ovim stihovima. Volila bih da mogu tek tako zaboraviti da si postojao i izbrisati te iz sjećanja. Svakim danom mi sve više nedostaješ. Još uvijek osjećam prazninu u jednom dijelu svog srca. Vidiš. Bio si mi tako dalek, nedokučiv, ali si ipak pronašao svoje mjesto u mom životu. Sad mi je jasno da nam je ponekad dovoljno samo to da znamo da neko postoji, tu negdje na ovoj planeti, da diše i živi, da bi smo bili srećni. Znaš, promijenila sam se. Zbog tebe. Na život i svijet oko sebe gledam drugim očima. Donijela sam odluku da ću od sada maksimalno koristiti svaku sekundu svog vremena u pozitivne svrhe. Odlučila sam da ću praštati ljudima njihove pogreške i, ma kako ponekad bili pokvareni i zli, trudit ću se da to ignorišem. Bolje da oprostim ja njima kako bi nekada bilo oprošteno meni. Ti si mi pokazao da je život zaista nepredvidiv. Kratko traje i nikada ne znamo kad će završiti. Možda sutra. Možda ću već sutra biti prošlost. Moram biti spremna. A život je, ustvari, lijep, zna biti lijep. Nudi nam toliko lijepih stvari, toliko toga lijepog je oko nas. Moramo se osvrnuti i pronaći ljepotu u ljudima, životinjama, svemiru, prirodi, trenucima i doživljajima. To su sitnice na koje rijetko kada obraćamo pažnju ili ih smatramo beznačajnim, a zapravo puno znače. Ne razmišljam više o budućnosti, ne pravim ostvarive ili neostvarive planove. Počela sam pronalaziti radost u sitnicama na koje sam bila zaboravila baveći se velikim, nedostižnim stvarima. Hvala ti što si me podsjetio da živim. Hvala ti što si mi pokazao da vrijedi živjeti, makar to bilo suviše kratko. Bitno je ostaviti svoj trag. Bitno je zaslužiti da postojiš i kad te više nema..
Znaj, neću te zaboraviti. vjeruj da neću dozvoliti vremenu da te izbriše. Možeš ti biti mrtav i možeš već danima ležati u tom svom grobu, nepomičan i tih, ali ti nikada neću prestati pričati, jer znam da me čuješ.
Zato, ZABRANJUJEM DA TE VODA NOSI U ZABORAV!
[Vrh] Go down
Toshyca

Broj postova : 252
Registration date : 17.11.2007

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   19/11/2007, 02:18

LEDENA je napisao/la:
VODA

Pusti neka voda
nosi u zaborav

obale su prazne
kao pustinja
samo ljudi
što pogledom prate
šta nosi matica

oči su nam prazne
kao pustinja
samo ugriz na usni
što kaže
tu je nekad bio okean

daleki gradovi na vodi
kao brodovi
ti znaš
ti znaš
voda nosi sve

pusti neka voda
nosi u zaborav..

Volila bih da mogu reći da se slažem sa ovim stihovima. Volila bih da mogu tek tako zaboraviti da si postojao i izbrisati te iz sjećanja. Svakim danom mi sve više nedostaješ. Još uvijek osjećam prazninu u jednom dijelu svog srca. Vidiš. Bio si mi tako dalek, nedokučiv, ali si ipak pronašao svoje mjesto u mom životu. Sad mi je jasno da nam je ponekad dovoljno samo to da znamo da neko postoji, tu negdje na ovoj planeti, da diše i živi, da bi smo bili srećni. Znaš, promijenila sam se. Zbog tebe. Na život i svijet oko sebe gledam drugim očima. Donijela sam odluku da ću od sada maksimalno koristiti svaku sekundu svog vremena u pozitivne svrhe. Odlučila sam da ću praštati ljudima njihove pogreške i, ma kako ponekad bili pokvareni i zli, trudit ću se da to ignorišem. Bolje da oprostim ja njima kako bi nekada bilo oprošteno meni. Ti si mi pokazao da je život zaista nepredvidiv. Kratko traje i nikada ne znamo kad će završiti. Možda sutra. Možda ću već sutra biti prošlost. Moram biti spremna. A život je, ustvari, lijep, zna biti lijep. Nudi nam toliko lijepih stvari, toliko toga lijepog je oko nas. Moramo se osvrnuti i pronaći ljepotu u ljudima, životinjama, svemiru, prirodi, trenucima i doživljajima. To su sitnice na koje rijetko kada obraćamo pažnju ili ih smatramo beznačajnim, a zapravo puno znače. Ne razmišljam više o budućnosti, ne pravim ostvarive ili neostvarive planove. Počela sam pronalaziti radost u sitnicama na koje sam bila zaboravila baveći se velikim, nedostižnim stvarima. Hvala ti što si me podsjetio da živim. Hvala ti što si mi pokazao da vrijedi živjeti, makar to bilo suviše kratko. Bitno je ostaviti svoj trag. Bitno je zaslužiti da postojiš i kad te više nema..
Znaj, neću te zaboraviti. vjeruj da neću dozvoliti vremenu da te izbriše. Možeš ti biti mrtav i možeš već danima ležati u tom svom grobu, nepomičan i tih, ali ti nikada neću prestati pričati, jer znam da me čuješ.
Zato, ZABRANJUJEM DA TE VODA NOSI U ZABORAV!
predivno si ovo napisala,plakala sam dok sam ovo čitala..znaj da se osjećam kao i ti..ponekad navečer pričam s njim..govorim mu kako mi je prošao dan..i kako mi je...znam da nas gleda s neba i da čuje ono što mu govorimo..al ne tješi me kad mi neko kaže "on nije s nama tjelesno al je dušom prisutan i gleda nas s neba".ko da će me to utješiti..kad znam da ga nikad više neću vidjeti...
[Vrh] Go down
lolla

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   19/11/2007, 05:04

mislim da smo se svi promijenili, i ako je to na bolje onda je svaki njegov dan postojanja vrijedio, ako smo bolji vrijedni smo svakog dana njegovog postojanja.
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Njemu..   1/12/2007, 02:14

Evo odlazi i ovaj novembar, vrijeme stvarno brzo prolazi i niže dane. Dugo ti nisam pisala. No, to ne znači da ne mislim na tebe. Ne znam šta je sad sa tobom, i ne znam kako ti je tamo u nekom drugom svijetu u koji si otišao, ali znam da je ovdje život težak i tužan. Poslije tebe više ništa nije isto, sve se promijenilo. Hladno je. Hladnoća se već odavno ušunjala u ulice i sokake mog grada kao što inače biva u ovo doba godine i sprema se snijeg. Osjećam ogromnu prazninu, osjećam da mi nešto fali, nedostaje.. Uskoro će praznici. Dolazi onaj najljepši i najdraži period godine kojeg svi željno iščekuju. Ljudi se raduju, a ja..Ja samo čekam da ovo prođe, čekam svršetak ove proklete godine, koju bih rado izbrisala iz kalendara da to mogu. Ovu godinu ću da pamtim dugo, zauvijek. Pamtit ću je po zlu. Ali neću više s tugom da pričam o smrti. Pokušavam tu riječ, tu činjenicu shvatiti kao nužni i neodgodivi preokret u tvom postojanju, jer ti, to znam, još uvijek postojiš. Zar misliš da je ona teška crna zemlja, kojom su te zagrnule nečije ruke, označila tvoj kraj? Zar misliš da ćeš i ti svehnuti kao ono polje bijelih ruža koje prekriva tvoj grob? Ne, ti nikada nećeš doživjet KRAJ. Kraj ne postoji. Kraj je samo novi početak. Pitam se, da li znaš, da li uopće slutiš, koliko si velik? Znaš li da si ti jedan od rijetkih ljudi na ovoj planeti i u ovo vrijeme, (vrijeme u kojem je ljudima bitan jedino novac, status, moć i sl.) koji je ne samo, za vrijeme svog života pokušao ukazati, već poslije smrti i dokazao, da put kojim ljudi koračaju i materijalne stvari kojima teže, zapravo, i ne predstavljaju sreću. Sreća je ipak na drugoj strani. Sreća je u čovjeku, u njegovoj duši. Naša sreća je bila u tvojim očima koje, iako sad sklopljene, sijaju noću na ovom crnom nebu i obasjaju nam put. Znaš, jedan si od malo ljudi koji je svojom pojavom i pogledom, bez riječi, pričao neku lijepu priču koju je svako od nas želio čuti. Tvoje oči su govorile ono što rijetko kad imamo priliku čuti i odavale nam neki drugi svijet. Možemo se mi pretvarati da ovozemaljske užitke pronalazimo u alkoholu, drogi, seksu, markiranoj odjeći.., i možemo mi slušati beznačajne i glupe stihove (o novcu, tijelu, noćnom provodu, varanju..) koje nam poručuju pojedini mozgovi, ali ipak svi težimo nečemu što ostavlja dublji trag.. Ti nisi kao većina drugih ljudi koji pjevaju o onome što je u trendu, a što naravno zagarantovano donosi profit. Ti si pričao o nečemu dugotrajnijem, o nečemu što nema određeno vrijeme postojanja. Ti si pričao o ljubavi. Svaka pjesma predstavlja priču u kojoj je ljubav ono na čemu se sve zasniva, i ona koja sve pokreće, pa bila to ljubav prema Bogu, voljenoj osobi, svijetu, ili pak trešnji. Svejedno je. Ti si dokazao da se iskrenim emocijama, ipak, može doprijeti do svačijeg srca, jer je upravo to ono što nam danas najviše nedostaje. Fali nam ljubavi, baš kao što nam sad fali tvoj osmijeh. Ali i on je vječan. Znaš, tvoj osmijeh je ostavio trag kojeg ništa ne može izbrisati. Ti nas pratiš u stopu i svuda si oko nas. Vidimo te u svakoj kapljici kiše, osjetimo u dodiru vjetra, sretnemo na svakom uglu. Šećeš se našim ulicama na kojima još uvijek stoje otisci tvojih stopa i ostavljaš znakove. Iako već danima šutiš i nijemo nas sa slika gledaš, još uvijek pjevaš. Još uvijek je tvoj glas jači i nježniji od svih drugih glasova zajedno, i ne, smrt nije kraj. Pjevat ćeš još dugo...
[Vrh] Go down
Dani

Broj postova : 127

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 02:23

Ledena, zaista nemam riječi predivan tekst kao i obično što ti znaš, ali ovo je nešto kao da si ušla u moj mozak i moja osjećanja i ono što ja ne znam opisati riječima ti si to tako predivno napisala. Zaista imaš dara za pisanje, ali ovo večeras napisano me je toliko dojmilo zaista svaka čast, svako slovo i riječ su tako na pravom mjestu nemam riječi, hvala ti što dijeliš sa nama ove predivne tekstove!
flower
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 10:56

ovakvi tekstovi su nužni za dobar forum...tako da ga oslobodno opremite največim bogatstvom ovdje a to su riječi...riječi pune osjećaja i emocija..samo nastavi ledena a i vi ostali pokušajte...
[Vrh] Go down
Toshyca

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 17:15

LEDENA je napisao/la:
Evo odlazi i ovaj novembar, vrijeme stvarno brzo prolazi i niže dane. Dugo ti nisam pisala. No, to ne znači da ne mislim na tebe. Ne znam šta je sad sa tobom, i ne znam kako ti je tamo u nekom drugom svijetu u koji si otišao, ali znam da je ovdje život težak i tužan. Poslije tebe više ništa nije isto, sve se promijenilo. Hladno je. Hladnoća se već odavno ušunjala u ulice i sokake mog grada kao što inače biva u ovo doba godine i sprema se snijeg. Osjećam ogromnu prazninu, osjećam da mi nešto fali, nedostaje.. Uskoro će praznici. Dolazi onaj najljepši i najdraži period godine kojeg svi željno iščekuju. Ljudi se raduju, a ja..Ja samo čekam da ovo prođe, čekam svršetak ove proklete godine, koju bih rado izbrisala iz kalendara da to mogu. Ovu godinu ću da pamtim dugo, zauvijek. Pamtit ću je po zlu. Ali neću više s tugom da pričam o smrti. Pokušavam tu riječ, tu činjenicu shvatiti kao nužni i neodgodivi preokret u tvom postojanju, jer ti, to znam, još uvijek postojiš. Zar misliš da je ona teška crna zemlja, kojom su te zagrnule nečije ruke, označila tvoj kraj? Zar misliš da ćeš i ti svehnuti kao ono polje bijelih ruža koje prekriva tvoj grob? Ne, ti nikada nećeš doživjet KRAJ. Kraj ne postoji. Kraj je samo novi početak. Pitam se, da li znaš, da li uopće slutiš, koliko si velik? Znaš li da si ti jedan od rijetkih ljudi na ovoj planeti i u ovo vrijeme, (vrijeme u kojem je ljudima bitan jedino novac, status, moć i sl.) koji je ne samo, za vrijeme svog života pokušao ukazati, već poslije smrti i dokazao, da put kojim ljudi koračaju i materijalne stvari kojima teže, zapravo, i ne predstavljaju sreću. Sreća je ipak na drugoj strani. Sreća je u čovjeku, u njegovoj duši. Naša sreća je bila u tvojim očima koje, iako sad sklopljene, sijaju noću na ovom crnom nebu i obasjaju nam put. Znaš, jedan si od malo ljudi koji je svojom pojavom i pogledom, bez riječi, pričao neku lijepu priču koju je svako od nas želio čuti. Tvoje oči su govorile ono što rijetko kad imamo priliku čuti i odavale nam neki drugi svijet. Možemo se mi pretvarati da ovozemaljske užitke pronalazimo u alkoholu, drogi, seksu, markiranoj odjeći.., i možemo mi slušati beznačajne i glupe stihove (o novcu, tijelu, noćnom provodu, varanju..) koje nam poručuju pojedini mozgovi, ali ipak svi težimo nečemu što ostavlja dublji trag.. Ti nisi kao većina drugih ljudi koji pjevaju o onome što je u trendu, a što naravno zagarantovano donosi profit. Ti si pričao o nečemu dugotrajnijem, o nečemu što nema određeno vrijeme postojanja. Ti si pričao o ljubavi. Svaka pjesma predstavlja priču u kojoj je ljubav ono na čemu se sve zasniva, i ona koja sve pokreće, pa bila to ljubav prema Bogu, voljenoj osobi, svijetu, ili pak trešnji. Svejedno je. Ti si dokazao da se iskrenim emocijama, ipak, može doprijeti do svačijeg srca, jer je upravo to ono što nam danas najviše nedostaje. Fali nam ljubavi, baš kao što nam sad fali tvoj osmijeh. Ali i on je vječan. Znaš, tvoj osmijeh je ostavio trag kojeg ništa ne može izbrisati. Ti nas pratiš u stopu i svuda si oko nas. Vidimo te u svakoj kapljici kiše, osjetimo u dodiru vjetra, sretnemo na svakom uglu. Šećeš se našim ulicama na kojima još uvijek stoje otisci tvojih stopa i ostavljaš znakove. Iako već danima šutiš i nijemo nas sa slika gledaš, još uvijek pjevaš. Još uvijek je tvoj glas jači i nježniji od svih drugih glasova zajedno, i ne, smrt nije kraj. Pjevat ćeš još dugo...
stvarno imaš dara za pisanje..ovaj tekst je predivan...Nadam se da ti neće smetati ako ovaj tekst i još neki tvoj tekst stavim na svoj blog...Napisat ću ispod LEDENA,da se zna čije je ovo predivno djelo...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 17:44

ponavljam da sve što je ovdje napisano ipak pripada meni...tako da što god napišete i objavite ovdje to postaje moje kao da sam ja pisao...mislim da tu nebi trebalo bit nejasnoća...
[Vrh] Go down
Toshyca

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 18:10

Admin je napisao/la:
ponavljam da sve što je ovdje napisano ipak pripada meni...tako da što god napišete i objavite ovdje to postaje moje kao da sam ja pisao...mislim da tu nebi trebalo bit nejasnoća...
mislim da nemaš pravo..to nije uredu..Neko da piše tako lijepe sastave i pjesme,sa svojim osjećajima..i onda ispane da si ti to pisao...I ovaj forum je napravljen za sve nas..Bar bi trebalo tako biti..jer da nema nas koji pišemo ovdje forum bi bio prazan...Ako bi se to moglo uopće nazvati forumom...A ti ako želiš da tako bude...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 18:26

rekao sam da sve što se tu napiše e moje...al normalno da neču ništa pripisati sebi ako to nisam ja pisao...
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 18:32

Toshyca je napisao/la:
LEDENA je napisao/la:
stvarno imaš dara za pisanje..ovaj tekst je predivan...Nadam se da ti neće smetati ako ovaj tekst i još neki tvoj tekst stavim na svoj blog...Napisat ću ispod LEDENA,da se zna čije je ovo predivno djelo...

Ma slobodno stavi, nemam ništa protiv. To je moje i posvećeno je njemu, Toši. Ne zanima me ako to neko drugi prisvaja.
[Vrh] Go down
Toshyca

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   1/12/2007, 18:33

Admin je napisao/la:
rekao sam da sve što se tu napiše e moje...al normalno da neču ništa pripisati sebi ako to nisam ja pisao...
Ok,ok nećemo se prepirati...ne želim da ovaj forum krene krivim putem radi naših gluposti...
[Vrh] Go down
Studena

Broj postova : 5
Registration date : 02.12.2007

PostajNaslov: Evo da se i ja upišem u knjigu žalbi   2/12/2007, 01:38

LEDENA je napisao/la:

Ma toše je bio sve ono što niko drugi nije bio, a trebao je biti. super sam se proveo na njegovom jednom koncertu. bilo je to prije 3 godine. tada sam govorio da cemo se super provesti, on je dobar, super izgleda, a cure nista na to, a poslije koncerta joj bio su i pravu...stas? to je toše.
[Vrh] Go down
Studena

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   2/12/2007, 01:41

Admin je napisao/la:

Aj ba šta džabe zezaš, u redu svaka cast napravio si blog i dobar je i dobar je forum, pa zar je bitno čije je šta...
i u stvari počni praviti ozbiljan site...
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   2/12/2007, 01:44

ma šalim se malo...uglavnom,kako to misliš da počnem praviti ozbiljan site?
[Vrh] Go down
Studena

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   2/12/2007, 01:46

Treba promijeniti ovo, ne treba da se zove knjiga žalosti nego nesto drugacije

knjiga promijenjenih misljenja, pogleda na svijet

knjiga zahvalnosti tošetu

svi smo u žalosti i to ne treba ni pisati, al svi bi trebali biti zahvalni na tošetu za ogromnu ljubav prema svima nama, bez razlika, bez favorizovanja, a to je teško....teško je voliti svakoga isto i tolikim žarom a on je to znao...a što je bitno, nikad nije zaboravio odakle je,,,,problem je kad čovjek zaboravi ko je i šta je, onda ide ono njega

"lutam svjetovima, tražim tebe tražim nas, JEDINA šta si mi uradila srce mi je pustinja ljubav je presusila, jedina sto me nisi pustila kad me nisi ljubila jedinaaa"

veliki pozdrav za LEDENU
[Vrh] Go down
Studena

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   2/12/2007, 01:48

pa napravi pravi site sa prostorom na internetu i sa svojom domenom, jest da košta, al moze se jeftino naći
npr u bosni ako si mozes www.sayber.com i tu vidjeti sve za site

al et
blog je dobar, al ipak to je samo blog
[Vrh] Go down
Studena

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   2/12/2007, 01:52

Hmhmhmh mislim da se zaljubljujem u LEDENU preko njenih postova

Pa ako se vi možete zaljubiti u tošeta preko njegovih pjesama, valjda smijem ja i u ledenu preko njenih postova
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   3/12/2007, 23:04

Studeni, odakle si ti?

Imaš dobre komentare, al malo ih proširi, ne samo u dvije tri rečenice.

Koja ti je pjesma najdraža?
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/12/2007, 17:17

Noćas će tišina pričat priču, dugu i tešku. Noćas ne želim spavati. Dugo već sanjam isti san. Dugo već pokušavam izmijeniti slijed događaja, uzaludno. Uvijek se desi isto, koliko god htjela da bude drugačije. Uvijek osvane ta zora, taj utorak. Vidim cestu, dugu, široku. Ti ideš nekuda. Pred tobom je put. Ne želiš žuriti, misliš da imaš dovoljno vremena, razmišljaš o sebi, o životu, vjeruješ da je lijep i predvidiv. Planiraš svoje predstojeće dane pun snage, volje, energije. Pun si nade. Vjeruješ sebi, svom talentu. Vjeruješ u Boga, vjeruješ da je On na tvojoj strani. Čini se kao da jeste. Pomaže ti i oslobađa put, pokazuje ti smjer. Ti pratiš smjernice. On pomaže tebi, a ti pomažeš drugima. Učinio si mnogo toga već, ali imaš još puno toga za napraviti. Ljudi znaju da postojiš. Žele te u svojoj blizini. Ti si poželjan gdje god došao. Raširenih ruku te dočekuju. Ti si sunce koje je nakon toliko puno godina zasjalo na tmurnom Balkanu. Ovdje se ljudi mrze. Ovdje ljudi žude za novcem, žele imati moć. Žele imati tuđe, tuđu ljubav, kuću, sreću. Žele imati tuđi komad neba. Ovdje vlada nepovjerenje, nevjerica. Ovdje se ne poštuju pravila. Ovdje se ne zaboravlja prošlost. Ovdje se nikada neće zaboraviti umrli. Ovdje majke nikada neće prestati plakati. Ovdje je godinama bilo previše tuge i bola. Ovdje su LJUDI ubili život, ne jedan, nego hiljade života. To se ne može oprostiti. To se ne zaboravlja. Zauvijek ostaje trag te prošlosti. Ne vjerujemo više nikome. Ne vjerujemo jedni drugima. Nismo voljni voljeti nekoga. Mislimo da niko toga nije vrijedan. Uvijek pronalazimo neku skrivenu, zlu namjeru u nečijem lijepom postupku. Uostalom, takvih postupaka je sve manje. Mirimo se s tim, vremenom sve više...
Ali, nije uvijek sve tako crno. Bog daje tugu, ali i daje i sreću. Ne ostavlja nas bez sreće, kao što nije ostavio ni noć bez jutra. Jutro uvijek mora svanuti koliko god noć bila crna i duga. I zato si ti tu, postojiš i donosiš sreću. Koliko si samo dječijih lica obradovao. Koliko si samo osmijeha sa svog lica prenio na lica drugih ljudi. Tvoje oči su svojim neobičnim govorom utješile na hiljade srca. Učinio si puno toga, a osjećaš da si tek počeo. Sanjas snove. Sanjaš da donosiš promjene u svijet. Sanjaš da svima pričaš o sebi. Sanjaš da im pričaš svoju priču, svoju sudbinu. Sanjaš da im pjevaš i da oni čuju tvoj glas. Sanjaš da te vide svi, i oni koji su tamo negdje daleko i ne mogu vidjeti. Sanjaš da te vole. Sanjaš svoju budućnost i vidiš je svijetlu i obasjanu suncem koje sija u očima nepoznatih ljudi. Ti si osmijeh na njihovim licima i donosiš sreću u kapljicama kiše koja tužno i tiho udarao o stakla prozora. Ti donosiš radost u njihove živote. Ti pjevaš iz srca i diraš ih pjesmom koja ima dušu, tvoju dušu i tvoja osjećanja. Ona je živa. Ti si ta pjesma koja, jednom kad se čuje, ostaje u ušima, mislima, sjećanju. Ti to znaš. Ti znaš da si čudo. Ti znaš da si poseban. No, ima vremena, za pjesmu nikad nije kasno, ona će se pjevati kad-tad, ona će naći svoj put, ne treba žuriti, misliš, doći ćeš...
Ti i dalje spavaš. Ti si u svom snu. Cesta je duga, duga je noć iza tebe. Zora sviće. Ti ne vidiš njen svitaj. Tvoje oči su sklopljene. Ti ležiš miran i spokojan. Dug je dan pred tobom. Neko te vozi, neko je stavio nogu na gas i luta mislima ko zna gdje i ko zna kuda. Njemu se ipak žuri. On bi da leti, on misli da zna letjeti. On bi htio biti heroj, pokazati šta zna, on bi htio biti negdje drugo. Ne ovdje i ne sada. Njemu je to sve igra. Njemu život nije dragocjen. On misli da zna upravljati stvarima. Misli da je dovoljno sposoban ne napraviti pogrešku. On ne misli na tebe. On ne misli ni na sebe. On ne misli na moguće posljedice svojih postupaka. On uopće ne misli. On ne zna da izaziva sudbinu. On upravlja tvojom sudbinom. Taj neko cijeli tvoj život drži u svojim rukama, dok ti spavaš, ti si u svom lijepom snu i ne želiš se probuditi...
I onda prestaje cesta, nema je pred tobom. Tu je kraj. Odjednom se sve završava. Odjednom je sve stalo. Odjednom je zavladala tuga. Odjednom se sve polomilo. Odjednom se u tvoje prelijepo tijelo i lice urezao lim. Odjednom su se kristalni komadići stakla prosuli po tvojim nogama, rukama, po tvom usnulom toplom tijelu. Tvoja ruka je pala na tlo i ostala nepomična. Više nikada neće odsvirati tvoju omiljenu pjesmu. Više nikada neće dotaći obraz voljene majke. Više nikada neće pomilovati nečiju kosu i obrisati nečiju suzu. Tvoje srce je prestalo kucati. Nema u tebi više nikakvog znaka života. Samo još lije krv. Ovog jutra ti je ona umila lice i oči. Te oči su ostale zauvijek sklopljene. Nikad se više u njima neće roditi sjaj, nikada više neće pričati, nikada nas više gledati. Prekinut je san, brzo i naglo. Odjednom više nema puta. Odjednom se ugasilo naše sunce. Odjednom nam je Bog kriv, ljuti smo na Njega. Uvijek nam je neko drugi kriv. Jest, bila je volja Njegova, ali ipak su je ljudi prouzrokovali. Nije Bog vozio auto, već svjesno i razumno biće, kojeg je On obdario razumom i dao mu sposobnost razlikovanja dobra od zla. Čovjek je, naravno, odabrao zlo. Čovjek je upravljao vozilom i dozvao smrt. A smrt je odabrala NJEGA. Mi smo ostali živjeti svoje živote, tužni i kažnjeni. Jer njegov odlazak jest naša kazna. Vjerovatno drugo i nismo zaslužili, jer se sve dešava po zasluzi. Tuga je PRAVEDNA kazna za ljude. Mi smo to zaslužili.
Ali način njegovog odlaska nije pravedan. On nije zaslužio takvu smrt. On nije trebao tako otići. Zar je zaslužio da ode prije nego ostvari svoj san?! Zar je zaslužio da njegovo tijelo cijeli ostatak našeg života leži pod crnom zemljom, i iz dana u dan sve više nestaje, a mi zdravi i lijepi, puni života, uzaludno trošimo dane?! Nije to mogao zaslužiti. Nije imao vremena to zaslužiti. Nije trebalo biti tako. Sve se moglo desiti drugačije. Priča je mogla imati drugačiji slijed događaja. Priča je mogla biti pričana još dugo, dugo. Nije se trebala završiti! No, ipak je jednog oktobra, u utorak, u rane jutarnje sate, neko ispričao KRAJ. Na toj cesti se završio jedan život, jedna mladost.
Umro je on ali to ne znači da je sve završeno. Kraj ne predstavlja uvijek kraj. U ovom slučaju, kraj je POČETAK. Priča će ipak imati nastavak i biti jača i od sudbine. Mi ćemo je pričati. U životu je sve moguće, ne postoje granice. Svi snovi su ostvarivi. Samo je potrebno imati pravi san. A on nam ga je ostavio. Sad neka mirno spava.
[Vrh] Go down
Dani

Broj postova : 127

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/12/2007, 21:20

Ledena nemam riječi za ove tvoje rečenice, evo brišem suze i pišem ovaj post.
Kako si samo sve napisala onako kako jeste, onako kako jeste stvarno istinski na žalost i sve ono što se ja ne usudim nekada izreći. Pročitala si mi misli, vjerovatno i mnogima još. Hvala ti puno!
[Vrh] Go down
LEDENA

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/12/2007, 22:14

Dani je napisao/la:
Ledena nemam riječi za ove tvoje rečenice, evo brišem suze i pišem ovaj post.
Kako si samo sve napisala onako kako jeste, onako kako jeste stvarno istinski na žalost i sve ono što se ja ne usudim nekada izreći. Pročitala si mi misli, vjerovatno i mnogima još. Hvala ti puno!

Ma draga Dani nemaš se potrebe zahvaljivati, ja pišem ono što osjećam i sigurna sam da i vi isto mislite, i eto dijelim to sa vama.
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   11/12/2007, 22:30

ledena i ja te moram pohvaliti...stvarno ovi tvoji tekstovi mnogo pridonose da ovaj forum postaje sve bolji...svaka čast još jednom
[Vrh] Go down
tose

Broj postova : 142
Registration date : 08.11.2007

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   12/12/2007, 19:15

LEDENA ja tvoje postove vise ne mogu citati...svaki put se rasplacem.. Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: anđelu od nas   

[Vrh] Go down

anđelu od nas